Gunah-Kuyumculari

 
Amerika’da satış rekorları kıran bu roman, bir süre sonra Fransa’nın günlük Observateur gazetesinde çıkmaya başlayınca geniş bir ilgi gördü. Bunu, Gallimard Yayınevi’nin ünlü dizilerinden birinde “10000. Kitap” olarak yayınlama onuru izledi.
Günah Kuyumcuları’nda baştan sona çarpıcı bir kara mizahla, zengin vir erotizmi, değişik bir gerilim ölçüsü içinde bulacaksınız.
Romanın kahramanı Nick Corey, bir Amerikan kasabasında herkesin horlayıp alay ettiği, kolay satın alınır, güçsüz bir şerifti. Gerçekte hinoğlu hin olan Corey, karısının nefreti, metresinin amansızlığından olduğu kadar, biricik sevgilisinin kendisini küçük görmesiyle de sarsılmıştı. Bu aşağılık hayat böyle sürüp gidemez, deyip çevresinden öç almaya karar verdi sonunda. Ve insan kafasından çıkabilecek tuzakların en korkuncu, en insafsızı işte böyle kuruldu.
M. Duhamel’in deyişiyle: “Günah Kuyumcuları ancak Henry Miller, Celine, Jarry, Caldwel ve hatta Lautreamont gibi büyük dil ustalarının üstesinden gelebileceği bir anlatım ve konu bütünlüğü içinde yaratılmış başdöndürücü yapıtlardan biridir.”
Ayrıntılı Bilgiler

Türkçe Orijinal Dili:İngilizce

s. — 3. Hamur– — 14 x 20 cm

Ankara, 0

Jim Thompson – Günah Kuyumcuları PDF ePub E-kitap İndir

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]